młody technik

Bikeps – rower z napędem ręcznym 2/4 Projekt

Tak jak pisałem w poprzednim wpisie, udało się zebrać paru śmiałków i wyrwać trochę kasy na budowę prototypu. Pracę nad projektem zaczynamy od burzy mózgów, która owocuje wieloma poprawkami ułatwiającymi budowę prototypu. Największą zmianą jest pozycja łańcucha pionowego – w pierwotnej wersji miał być puszczony po prawej stronie (mógłby ocierać o wewnętrzną stronę nogi rowerzysty). Wymyśliliśmy, że będzie przebiegał środkiem, częściowo schowany w profilu ramy.

Rys.1-3. Wewnętrzne prowadzenie łańcucha!!11!

By ułatwić stworzenie prototypu zmieniamy trochę projekt ramy – zamiast spawania tylnego trójkąta decydujemy się na skręcanie go długimi śrubami.

Rys.4-6 Chainstay skręcany długimi śrubami

Zaczynamy więc kompletować potrzebne części. Całe szczęście mam sporo rowerowego szpeju, który zalega w garażu, bo na pewno kiedyś się przyda. Oprócz tego kolega, który jeździ na bmxie przynosi pasujący widelec pod koło 20″

Rys.7-8. Przyniesiony widelec przeniesiony na ekran komputera

W oczekiwaniu na budowę prototypu do głowy przychodzą różne koncepcje

Rys.9-10. Tajna szufladka do przewozu nielegalnych substancji

Rys.11-13. Piwo to moje paliwo :—)

Rys.14-15 Napinanie łańcucha umożliwiające dostosowanie wysokości osi obrotu korb do wzrostu rowerzysty

W tak zwanym międzyczasie budujemy prototyp prototypu ze starych palet – chcemy zbadać jakie wymiary będą najbardziej optymalne do budowy stalowej wersji

Rys.16-17. Paletowóz

Pod koniec etapu projektowania rower w komputerze prezentował się tak:

Rys.18-19. Rendery

Stalowe profile o grubości ścianki 3mm to nie najlepszy materiał na budowę roweru, który żeby było śmieszniej będzie się napędzało słabszymi od nóg ręcyma. Motywuje mnie to żeby częściej chodzić na siłownie i bardziej się tam starać x)

Rys.20-21. Dobry materiał na budowę ogrodzenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *